Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności

Strona Główna Cpn - chlamydioza.pl
Forum dla osób zainfekowanych Chlamydia pneumoniae i mykoplasmami,
leczących się lub planujących rozpoczęcie leczenia
kombinowanym protokołem antybiotykowym (CAP).

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Chlamydia w oku- bardzo proszę o porady.
Autor Wiadomość
Vera
Nowy Forumowicz

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011   Chlamydia w oku- bardzo proszę o porady.

Witam,
jestem nowa na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość i poradę.

Mieszkam we Wrocławiu i z tego co widziałam o dobrego lekarza jest tu ciężko, dlatego przydadzą mi się Wasze doświadczenia a jeśli ktoś ma namiary na sprawdzonego lekarza to również proszę.
Ale po kolei, od 5 lat chodzę do przeróżnych okulistów - bo pieką mnie oczy, łzawią i pękają notorycznie żyłki w oczach, najlepsi lekarze stwierdzili "suche oko" ale ostatnia p. doktor skierowała mnie na wymaz z oka i mam dodatni - chlamydię trachomatis.
Teraz mam bardzo widoczne żyłki w oczach i tak to się utrzymuje od tych kilku lat - pytanie czy jak wyleczę chlamydię to to zniknie czy zmiany naczyń krwionośnych pozostaną?
Czy jeśli ja mam tą chlamydię to powinnam wysłać synka (1 rok) i męża by się zbadali?
Jaki sposób najlepszy dla nich - wymazy mają robić czy antygeny?

Ja dzisiaj robiłam jeszcze testy na antygeny ale wyniki za 10 dni. Czy w przypadku chlamydii trachomatis w oku antybiotyki są podawane jednocześnie do oczu i doustnie?.

tamtam
Super Expert- forumowicz

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011   

Na długość i i ilość brania antybiotyków największy wpływ ma to, czy infekcja jest miejscowa czy układowa.
Jeżeli nie masz objawów ze strony innych układów ( stawy, układ moczowo-płciowy, mięśnie, układ nerwowy ) to leczenie może być krótkie.
Ale ze względu na to, że lekarze mało znają sie na leczeniu chlamydii i nie potrafią kojarzyć objawów z różnych układów, więc najlepiej leczyć się u lekarza specjalizującego sie w zakażeniach atypowych.
Najbliżej masz z Bytom i Katowice.

uruz2
Expert

Antybiotyki powinny być doustnie i pomocniczo do oczu. W żadnym razie tylko do oczu, bo ulga będzie krótkotrwała...

Dziecko i męża na badania zaprowadź.

Vera
Nowy Forumowicz

tamtam napisał/a:
Na długość i i ilość brania antybiotyków największy wpływ ma to, czy infekcja jest miejscowa czy układowa.
Jeżeli nie masz objawów ze strony innych układów ( stawy, układ moczowo-płciowy, mięśnie, układ nerwowy ) to leczenie może być krótkie.
Ale ze względu na to, że lekarze mało znają sie na leczeniu chlamydii i nie potrafią kojarzyć objawów z różnych układów, więc najlepiej leczyć się u lekarza specjalizującego sie w zakażeniach atypowych.
Najbliżej masz z Bytom i Katowice.

Mogę prosić, namiary na priv do tych lekarzy?
Jakie najlepiej mieć zrobione badania na taka wizytę?
Oprócz tego, że pękają mi naczynka krwionośne na całym ciele i ból oczu to nie mam innych objawów.

uruz2
Expert

Wysłany: Sob 26 Mar, 2011   

Jeśli nie masz układowej chlamydii, to dlaczego chcesz zacząć tak inwazyjne leczenie? :silent:
Infekcję lokalną leczy się dość łatwo...Chcesz brać kilka antybiotyków, mimo że nie ma takiej potrzeby?

uruz2
Expert

http://www.gornicki.pl/za...ia_trachomatis2

Leczenie więc powinno trwać od 3 tygodni do trzech miesięcy. Domownicy na badania - koniecznie!!!

ejs
Super Expert- forumowicz

Uruz, czy przy ctr w oku jest jakaś widoczna wydzielina czy niekoniecznie (ja nie mam) ? Mnie okulista ciągle mówi, że mam "tylko" uczulenie powodujące pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie no i nie wiedzą, dlaczego mi czasem pękają naczynka w oku ... :geek:

uruz2
Expert

Niekoniecznie. Pękanie naczynek jest też od myco.

Vera
Nowy Forumowicz

Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

uruz2 napisał/a:
Jeśli nie masz układowej chlamydii, to dlaczego chcesz zacząć tak inwazyjne leczenie? :silent:
Infekcję lokalną leczy się dość łatwo...Chcesz brać kilka antybiotyków, mimo że nie ma takiej potrzeby?

Domownicy mieli dzisiaj pobrane wymazy, jeśli mąż będzie miał w cewce to ja chyba na 100% też mam układową - dobrze myślę? Dodatkowo zrobiłam testy antygeny na chlamydię i powinny wykryć.

Nie wiecie, czy jak się wyleczy chlamydię w oku to czy te żyłki znikają jak są od dłuższego czasu czy już nie?

ejs
Super Expert- forumowicz

A robiłaś ctr i cpn czy tylko jedną z nich ?

togolina
Expert-forumowicz

witam
a jaką metodą robiłaś wymazy? i w jakim laboratorium we Wrocławiu????

Gucio
Super Expert- forumowicz
Bakteryjna hybryda

Żyłki powinny poznikać. Organizm ma niesamowitą zdolność do samoregeneracji, jak się usunie przyczynę problemu.

Miałem podobne objawy, jak piszesz - oczy piekące, suche, uczucie ciała obcego. Do tego duża ilość pękniętych naczynek, przez co oczy zaczerwienione, przekrwione białka. Walczyłem z intruzem kroplami antybiotykowymi, cały czas biorę antybiotyki doustnie. Mam dużą poprawę, aż sam nie mogę się nadziwić. Mogę mrugać powiekami do woli, gałki kręcą się swobodnie w każdą stronę. Białka znowu białe :razz: Jakieś tam pojedyńczne żyłki widać, ale pracuje dużo przed monitorem, więc lepiej już raczej nie będzie.

Tracho w oku nie złapiesz w autobusie. Najczęściej zakażenie przenosi się do oka z okolic intymnych np. za pomocą wilgotnego ręcznika. Mało prawdopodobne więc, żeby bakteria była tylko w oku. Dlatego dobrze, że robisz komplet badań i to wszystkim domownikom.

rif, mino, tini, NAC + suplementy

Vera
Nowy Forumowicz

togolina napisał/a:
witam
a jaką metodą robiłaś wymazy? i w jakim laboratorium we Wrocławiu????

Wymaz robiłam w Alabie, robiłam tylko na trachomatis i wymaz i antygeny, wymaz metodą odczynu Immunofluorescencji bezposredniej.

Po fakcie przeczytałam, że to laboratorium nie ma zbyt pochlebnych opinii, ale zobaczę jeśli okaże się, że mam też trachomatis ustrojową to chyba trzeba zrobić na cpn tak?

Vera
Nowy Forumowicz

Gucio napisał/a:
Żyłki powinny poznikać. Organizm ma niesamowitą zdolność do samoregeneracji, jak się usunie przyczynę problemu.

Miałem podobne objawy, jak piszesz - oczy piekące, suche, uczucie ciała obcego. Do tego duża ilość pękniętych naczynek, przez co oczy zaczerwienione, przekrwione białka. Walczyłem z intruzem kroplami antybiotykowymi, cały czas biorę antybiotyki doustnie. Mam dużą poprawę, aż sam nie mogę się nadziwić. Mogę mrugać powiekami do woli, gałki kręcą się swobodnie w każdą stronę. Białka znowu białe :razz: Jakieś tam pojedyńczne żyłki widać, ale pracuje dużo przed monitorem, więc lepiej już raczej nie będzie.

Tracho w oku nie złapiesz w autobusie. Najczęściej zakażenie przenosi się do oka z okolic intymnych np. za pomocą wilgotnego ręcznika. Mało prawdopodobne więc, żeby bakteria była tylko w oku. Dlatego dobrze, że robisz komplet badań i to wszystkim domownikom.

No to mnie trochę pocieszyłeś, że może znikną :)
Ile czasu już się leczysz na te bakterie? Jak rozumiem masz antybiotyk do oczu i doustny jednocześnie tak?
Najbardziej wkurza mnie fakt konowalstwa lekarzy, bo z tymi objawami chodzę już od ponad 5 lat do okulistów i wybierałam przeróżnych dyplomowanych i uznanych specjalistów i dopiero ostatni mimochodem wspomniał coś o chlamydii :( .

Gucio
Super Expert- forumowicz
Bakteryjna hybryda

Poprawne leczenie to tak, jak pisała Uruz: antybiotyki doustnie + pomocniczo do oka. Ja biorę doustnie, oczu od jakiegoś czasu już nie zakrapiam, bo jest z nimi dobrze. Mam, niestety, układową chlamydię, a tu leczenie trwa miesiącami.

Jeśli robisz badania przeciwciał na chlamydię, to dobrze jest zrobić tracho i cpn od razu, bo lubią dawać reakcje krzyżowe. Niestety, temat chlamydii jest mało znany lekarzom najróżniejszych specjalności. I tak miałaś dużo szczęścia, że w końcu trafiłaś na lekarza, któremu coś tam zapikało :-)

rif, mino, tini, NAC + suplementy

Odpowiedz do tematu