Cpn - chlamydioza.pl
Forum dla osób zainfekowanych Chlamydia pneumoniae i mykoplasmami,
leczących się lub planujących rozpoczęcie leczenia
kombinowanym protokołem antybiotykowym (CAP).

WYMIANA DOŚWIADCZEŃ - wyciek z cewki moczowej?

smartone - Wto 15 Sty, 2008
Temat postu: wyciek z cewki moczowej?
hej chcialem sie zapytac czy ktos mial takie objawy jak wyciek z cewki moczowej zaraz po oddaniu moczu???Bo juz sam nie wiem czy to jakas wydzielina czy resztki moczu???z gory dzieki za odpowiedz...pozdrawiam
radas66 - Wto 15 Sty, 2008

jeżeli masz taki przezroczysty i śliski to nie są resztki moczu. Ja tak miałem ostatnio jak się wysikałem. Prawdopodobnie są to jakiś śluzy z gruczołu krokowego lub pęcherzyków nasiennych ale stawiam 10:1 że raczej z gruczołu krokowego. Mnie od tego momentu podszczypuje cewka rano przez od 3 godziny max.

Pozdrawiam

MDM - Wto 15 Sty, 2008

Cześć,
w zasadzie moje problemy rozpoczęły się od zapalenia cewki moczowej, gdzie nie stwierdzono żadnych bakterii, ani chlamydii tr. Po wizycie u urologa okazało się, że mam zapalenie gruczoły krokowego i ono może powodować takie stany zapalne oraz wyciek (nieropny).
I lekkie zdziwienie, bo urolog (jako wyjątek) potwierdził mi, że Cpn może prowadzić do zapalenia prostaty :)

W/w problemy w zasadzie już u mnie nie występują po kilkumiesięcznej terapii abx.

Pozdrówka

smartone - Sro 16 Sty, 2008

No tak tylko ze ja jeszcze nie rozumiem calkowicie....To moga byc objawy chlamydii???Czy to jest nprmalny ten wyciez z gruczolu krokowego??Bo nie wiem czy sisc na badania.Zawsze on sie objawia po oddaniu moczu a slyszlem ze jak ma sie cpn to on jest widoczny zawsze nawet gdy nie chce sie do kibelka.Pozdro i dzieki za odpowiedz 8)
MDM - Sro 16 Sty, 2008

Cześć,
jeśli ta dolegliwość Ci przeszkadza lub wystąpiła nagle i Cię niepokoi, pownieneś skonsultowć się z lekarzem. Przyczyn wycieku z cewki lub zapalenia prostaty może być wiele (nie tylko Cpn :) ).

Pozdrówka :)

smartone - Czw 17 Sty, 2008

heh ja bylem juz u kilku lekarzy min:urolog,dermatolog i z tego co wyszlo u nich to jestem zdrowy mialem robione badanie moczu, posiew badanie krwi i z tego wynika ze jestem zdrowy zadnych bakterii itp.Tylko nie wiem czy robili mi badanie na chlamydioze bo jak szanowny lekarz stwierdzil ta chorobe diagnozuje sie na podstawie wykluczenia innych bakterii...A u mnie wyciek po oddaniu moczu ciagle jest od kilku miesiecy.Bralem takie leki tj.unidox solutab, tarivid, cipronex,nolicin,doxycilinum zero poprawy.Tak wogole to czuje sie normalnie.Mial ktos cos takiego???Bo ja juz zglupialem jestem zdrowy czy nie i skad ten wyciek tez nie wiem??pozdrawiam:)
MDM - Pią 18 Sty, 2008

U mnie diagnostyka, co mi jest, również trwała długo :?
Ogólnie z zapaleniem gruczołu krokowego jest problem, jeśli jest troszkę powiększony, nie każdy lekarz będzie potrafił to rozpoznać.
Jeśli wyelimonowałeś inne przyczyny (bakterie, Ctr) test na Cpn pewnie Ci ne zaszkodzi. U mnie w zasadzie wyszła Cpn, a dolegliwości ustąpiły (niecałkowicie) po ok.8 tyg. protokół dr Wheldona.
Czasem jest tak, że nie ustalisz co jest przyczyną stanu zapalnego i urolog może Ci przepisać, np. IPERTROFAN, który poprzez blokadę cholesterolu w gruczole zapobiega jego przerostowi.

Powodzonka

radas66 - Pią 18 Sty, 2008

pytanie do MDM

jakie makrolidy bierzesz??
jak je znosisz i w jakim schemacie je bierzesz.
co do nich stosujesz. czy cos ci dolega dyskomfortowo od ich brania

thxpozdrawiam

MDM - Pią 18 Sty, 2008

Cześć,
od IX'07 stosuję protokół dr Wheldona

doksycyklina 2x100mg/dzien
roksytromycyna 2x150mg/dzien
metronidazol 2x500mg/dzien przez pięć dni, co trzy tygodnie
NAC 2x600mg/dzien

osłonowo biorę Esentiale Forte 2x2caps/dzien

przez 2 mies. brałem Ipertrofan (nie pamiętam dawki)

jak nie zapomnę :) biorę Enterol i jakiś probiotyk (bez znaczenia)
ze względu na nalot na języku stosowałem zawiesinę z nystatyną

Terapię rozpocząłem od Tarividu (ok. 2-3 tyg. i metronidazolu)
Przez 3 tyg. brałem Heparegen, również osłonowo

W zasadzie całe moje leczenie :)

Nic złego się nie dzieje i nie działo, w ub. tyg. robiłem badania - wzrost poziomu WBC (w tym limfocytów) - kiedy rozpoczynałem wszystko w dolnej granicy normy, teraz w górnej, wszystkie parametry wątrobowe w normie, w okolicach średniej (alat troszkę wyżej 47 - przy normie do 50, do tego może przyczyniać się również moja "dieta" - golonka nie jest mi obca :) ) Po metro mam lekkie herxy. Ogólnie czuję się jak "za starych dobrych czasów" mam siłe i chęć do wszystkiego, niestety czasami odczuwam tylko lekki dyskomfort w cewce (już bez żadnego wycieku), mam lekko tkliwy (niepowiększony) szyjny węzeł chłonny z jednej strony (z drugiej ok.) i czasem odczuwam lekkie bóle/ćmienia stawów (głównie kostki, kolana i biodra).

Jak Twoje wyniki testu na Cpn radas??

radas66 - Pią 18 Sty, 2008

szczegóły będę znał w poniedziałek. obiecano mi że wykonany będzie ten test w poniedziałek. u mnie tak:

1. poziomy wątrobowe spadły z 106 na 60 i biorę dalej
- essenciale forte 3x2
- sylimarol 3 x 2
- heparegen 3 x 2
2. problemy jąder i cewki odeszły, odbyt ok,
3. pozostały klimaty stawowo-mięsniowe, bóle, zmęczenie nóg, stawów skokowych ale raczej nie są tak uciążliwe jak kiedyś - ale są nadal
4. obecnie azytromycyna (azitrox 500) 500-500-500-przerwa-500-500-500-przerwa i tak w kółko 14 dni.
5. ostatnio lekki wyciek z cewki ale śluzowaty przezroczysty, 3 dni tak miałem i spokój. parestezje pod kroczem może występują ze 3 razy na dobę - wcześniej występowały z 20 razy na dobę i trwały ok 1-5 minut.
6. pojawiają sie takie plamki na nogach koło łydek i stawów skokowych.
7. gardło, tchawica, krtań i kaszlenie i podduszanie uspokoiło się, niekiedy kaszlnę sobie i pojawia sie lekkie takie nawilżenie śluzowe ale minimalne.

Po 8 tabletce czułem przez 2 godz dyskomfort w nadbrzuszu i mdlenie.
Ustąpiło to potem.

Pozdrawiam

smartone - Sro 23 Sty, 2008

co to sa parestezje??
MDM - Sro 23 Sty, 2008

smartone napisał/a:
co to sa parestezje??

Google="parestezje"

Google="lenistwo" :lol:

radas66 - Czw 24 Sty, 2008

wyniki to mykoplazma pneumonia IGG 49.03 RU/ml
dodatni >21 ru/ml

z badań mojej surowicy przeciwko atypowym patogenom dodatnie wyniki wyszły tylko przy mykoplazmie.

leczenie nr. 2 rozpoczęte.

najważniejsze pytanie to monitorowanie leczenia opierać na badaniach przeciwciał w klasie IGG czy po prostu leczyć sie do zaniku objawów.
z drugiej strony jeżeli bakterie atypowe powodują aktywizacje systemu immunologicznego, który na oślep szuka winowajcy zamieszania i ciągle będzie go poszukiwał - to - mamy nadżerki w śluzówkach, reaktywne zapalenia i wiele innych dziwnych niby to zdrowych a tak na serio chorych miejsc na ciele.

PYTANIE
jak ma pacjent wiedzieć, że jest zakażenie wybite i pozostały tylko zgliszcza po wojnie?? w sumie to nie wiadomo jak i skąd??

Może Wy macie jakieś pomysły i przemyślenia??

Zazul - Czw 24 Sty, 2008

Leczysz sie do zakonczenia obajwów- czyli do momentu jak jestes asymptomatyczny.
Moze przyjesc taki momnet, że dalej bedziesz czuł sie źle a leczenie nie bedzie juz przynosiło polepszenia. Wtedy należy a) zmienic schemat leczenia - np inne abx lub wieksze dawki b) szukac koinfekcji - jak nie wyjda w badanich to i tak moze byc warto podjac próbne leczenie.

Z reguły kazdy człowiek wie kiedy wyzdrowiał:D

Przeciwciała nie słuzą zarówno w boreliozie jak i cpn czy mykoplasmach do mintorowania przebiegu infekcji.

smartone - Czw 24 Sty, 2008

A wie ktos co moze byc jeszcze przyczyna wycieku z cewki moczowej po oddaniu moczu?Dodam ze wyeliminowalem inne bakterie czy to tylko pozostaje chlamydioza???pozdrawiam:)
lukasz761 - Nie 27 Sty, 2008

A jak wygląda u ciebie ten wyciek? Załatwisz sie wyjdziesz z łazienki i wtedy coś poleci? Nie do odróżnienia czy to mocz czy coś innego?
smartone - Nie 27 Sty, 2008

tak jak to opisales:)Ty tez masz takie cos??
MDM - Pon 28 Sty, 2008

Cześc,
smartoon, takie dolegliwości mogą powodować też mycoplasmy i ueraplasma, lub inne bakterie typu streptococcus.
Większość bakterii rozwija się i żyje m.in. w błonach śluzowych, więc zapalenia ukł. mocz, gardła czy jelit najlepiej zdiagnozowć na podstawie badań.
Jednak czasem lepiej ze względu na koszt diagnostyki zafundować sobie abx i zobaczyć, czy są po nim jakieś reakcje (poprawa lub pogorszenie).

Problemy o jakich piszesz, mogą też wynikać z powodu zapalenia prostaty, przy którym pomimo uczucia, że wszystko już wypróżniłeś, w kanale moczowym (który jest lekko opuchnięty z powodu stanu zapalnego) pozostaje kilka kropel, które po chwili kiedy się poruszach wypływają, dając wrażenie jakiegoś wycieku.
Zapalenie prostaty też może być spowodowane wieloma patogenami, jak wyżej, również Cpn.
Jeśli np. stan zapalny prostaty, nie spowodował jej dużego rozpulchnienia, to aby to prawidłowo stwierdzić lekarz musi mieć duże doświadczenie. Nie każdemu się to uda.
Jeśli faktycznie Ci to przeszadza, idź do dobrego urologa (najlepiej jakiegoś doświadczonego, pracującego również w szpitalu) - trzaśnie Ci usg, badanko i będziesz miał pewnośc. Trzaśnij sobie tescik na chlamydie Ctr i Cpn (najpierw może Ctr - ona w zasadzie częściej powoduje dolegliwości ze strony ukł. mocz.).

Pisałeś, że brałeś Unidox i inne leki. Jak długo? Łączyłeś, czy po kolei?Coś się po nich działo (poprawa, pogorszenie)?

smartone - Pon 28 Sty, 2008

Bralem te leki okolo 10 dni raz w miesiacu bo bylem dwa razy u urologa i dwa u dermatologa przez 4 miesiace i nic zadnej poprawy....Pamietam tez kiedys gdy bylem mlodszy i wypilem kilka piw mialem czasami problemy z oddaniem moczu.Moze to i zapalenie prostaty nie wiem musze pojsc sobie porobic badania i znalesc jakiegos dobrego urologa bo do tego co chodzilem to nawet nie ma sensu bo nie bylem z niego zbyt zadowolony...Dzieki za odpowiedz mdm.Pozdrawiam
smartone - Pon 28 Sty, 2008

A unidox itp. to sa leki takze na zapalenie prostaty???I jeszcze jak bys mogl to co to jest ten abx??
radas66 - Pon 28 Sty, 2008

unidox=doksycyklina

INFO http://pl.wikipedia.org/wiki/Unidox

MDM - Pon 28 Sty, 2008

smartone napisał/a:
A unidox itp. to sa leki takze na zapalenie prostaty???I jeszcze jak bys mogl to co to jest ten abx??

Tak, między innymi na zapalenie prostaty.
Jak odpowiedział Ci powyżej radas66 unidox, to doxy, w formie tabletki, którą można rozpuszczać w wodzie lub połykać w całości.

abx = antybiotyk

zerknij tu:
http://forum.chlamydioza.pl/viewtopic.php?t=4

10 dni, przy założeniu, że problem tkwi w gruczole krokowym, to za krótko. Każdy urolog, jeśli stwierdzi stan zapalny zastosuje doxy + jeszcze coś do tego :) przez minimum 21 dni, ponieważ abx bardzo słabo przenikają do prostaty. Podejrzewam, że przepisali Ci doxy profilaktycznie :)

Joker - Nie 11 Sty, 2009

Co do wycieku z cewki - czy ktoś słyszał o jakiś metodach zewnętrznych tzn. maści, roztwory do smarowania?

Biorę abx ale myślę że mam (i wiele osób ma) stan zapalny w samej cewce więc na zdrowy rozum myślę że oprócz doustnych abx dobrze byłoby zastosować miejscowo jakąś maść lub abx w kremie... Ktoś ma doświadczenia/opinię??

:twisted:

Acki - Pon 07 Paź, 2013

MDM napisał/a:

Jednak czasem lepiej ze względu na koszt diagnostyki zafundować sobie abx i zobaczyć, czy są po nim jakieś reakcje (poprawa lub pogorszenie).

Ja miałem po Doksycyklinie straszne pogorszenie. Co to znaczy ? Brałem 2 tygodnie i było gorzej. Potem się supokoiło. Po pewnym czasie objawy ustąpiły, ale znowu nawróciły i jestem załamany :(

jabadabadipdip - Pon 07 Paź, 2013

z czym bierzesz doxy ? Prawdopodobnie herx, albo grzybica
Acki - Wto 08 Paź, 2013

jabadabadipdip napisał/a:
z czym bierzesz doxy ? Prawdopodobnie herx, albo grzybica

Aktualnie nic nie biorę.
Nie mam zdiagnozowanej Chlamydii ale podejrzewam że to ona jest odpowiedzialna za moje problemy. Opisane tutaj -> http://forum.chlamydioza.pl/viewtopic.php?t=2545
Badanie będe dopiero robił, więc się okaże.
Zapalenie prostaty zaczęło się po zapaleniu cewki, w międzyczasie zapalenie najądrza.
Brałem Cipronex, Amoksiklav, Doksyckline, Azytromycyne, Gentamycyne, Trimesan, Nolicin, Lewoflaksacyne. Praktycznie prawie ciągiem jedno po drugim. Doksycykline brałem z Azytromycyną. Praktycznie po żadnym abx nie czułem poprawy, raczej pogorszenia, cała prostata napieprzała wtedy. Jak zrobiłem przerwe od antybioli to się poprawiło, ale nie na długo bo znowu mam mega stan zapalny. Nasienie od momentu zapalenie ma cały czas brzydki kolor (żóltway). Posiewy nasienia i moczu jałowe. Chociaż w pewnym okresie wychodziły bakterie w nasieniu ale za każdym razem inne, cały wachlarz. Na chlamydia pneumonie nie robiłem testów, na dniach zrobie, podejrzewam że to może być to. Masakra z tą prostatą. Najgorzej żę choruje na zoładek i jelita i po każdej antybiotykoterapii jest fatalnie. Nie mogę brać antybioli bo mi się jelita zapalają. Tak więc masakra nieziemska.
Zamierzam sobie fluconazole na 30 dni zapuścić, bo może to grzybica też tam jest :/ tylko nie wiem na ile fluco rąbie wątrobe.

jabadabadipdip - Wto 08 Paź, 2013

moze słabe probiotyki jesz... spróbuj 2 godz. po abx jeść jogurt naturalny. U mnie najlepiej działa joghurt grecki.
dodan - Wto 08 Paź, 2013

czyli reasumując, generalnie brales abaxy dobrze penetrujące prostate, ktore w nią udarzaja, a poniewaz jest tam stan zapalny to dodatkowo ja podrazniaja stad nasielnie objawow przynajmniej na poczatku, ja mam dokladnie to samo, jak zapodalem sobie lewoxe, to na poczatku bylo ok, a po paru dniach myslalem ze z bolu oszaleje..
Jezeli juz mowisz o przeciwgrzybiczych to bardziej skuteczny i bezpieczniejsz jest jednak momi zdaniem orungal, mi na fluco parametry watrobowe i trzustkowe moccno idzie do gory a na orungalu jest ok.

jabadabadipdip - Wto 08 Paź, 2013

tak, i przy orungalu trzeba pamietac o suplementacji potasem, bo go wypłukuje i może od tego pikawa oszaleć