Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności

FORUM Cpn - chlamydioza.pl USA-CpnHelp

Francais-CpnHelp
Deutsh-CpnHelp

Cesky-CpnHelp
Cesky-Chlamydie.info

Turkey-CpnHelp
FORUMCzatPomocSzukajUżytkownicyGrupyGaleria (pliki do pobrania)

MENU GŁÓWNE
 • Strona Główna
 • Wprowadzenie
 • Objawy infekcji Cpn
 • Testy diagnostyczne
 • Opis i działanie leków
 • Kombinowane protokoły
    leczenia (CAP)

 • Reakcja
    Jarisha-Herxheimera

 • Wtórna porfyria
 • Suplementy diety
 • Babeszjoza
 • Mykoplasmy

Menu
Lista antybiotyków (abx)
Lista probiotyków
 
Linki
Rejestracja
Galeria
Napisz do nas
 
Pomagamy

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Ostatnie tematy
» Secnidazole -50%
» Gdzie się leczycie - stara gwardia
» odkupię Mycobutin
» Doksycyklina Doxycyclinum trądzik borelioza rumien skora lek
» Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk
» Buhner
» Itrakonazol Orungal grzybica drożdżyca kandydoza łupież
» anty-chlamydiowe przeciwciała klasy IgE
» Kupię minocykline
» Mycoplasmy

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]

Skąd nas odwiedzacie?

Testy diagnostyczne potwierdzające infekcję chlamydiami
Z badaniami laboratoryjnymi na Cpn istnieją ogromne problemy metodologiczne i interpretacyjne. Obecnie nie istnieje idealny test, który byłby w stanie wykluczyć lub potwierdzić chorobę. Nie istnieją także testy umożliwiające monitorowanie przebiegu infekcji, najważniejszy w decyzji o podjęciu leczenia jest obraz kliniczny pacjenta. Badanie na obecność Cpn jest wtedy użyteczne, jeżeli chory otrzyma pozytywny wynik. Negatywny wynik testu nie wyklucza obecności infekcji.Badania serologiczne:
W badaniach serologicznych napotka się na trzy problemy:
- ze względu na powszechny kontakt ludzi z Cpn, w organizmach większości pacjentów występują przeciwciała w klasie IgG. Dlatego też wyniki badań na obecność tych przeciwciał, nie pozwalają na rozróżnienie osób chorych od zdrowych,
- spośród osób z potwierdzoną obecnością Chamydii w naczyniach wieńcowych, tylko u niektórych (35%) wystąpił pozytywny wynik w testach na przeciwciała (badania przeprowadzono w Niemczech). Zatem obecność przeciwciał lub ich brak nie jest wiarygodnym dowodem infekcji,
- chlamydie mogą dawać reakcje krzyżowe w badaniach serologicznych, na przykład, przy infekcji Chlamydia pn mogą pojawiać się przeciwciała wskazujące na infekcję Chlamydia trachomatis.
Jeżeli objawy lub przebieg choroby wskazywałyby na infekcję Cpn, należy zacząć od badania na obecność przeciwciał w klasie IgG, IgM i IgA. Jednak obecność objawów wskazujących na infekcję Cpn, mimo ujemnego wyniku badania, pozwala na podjęcie leczenia antybiotykami. Gdy w krótkim czasie wystąpi u pacjenta tak zwany efekt "die -off" - reakcja Jarisha- Herxheimera, infekcja Cpn jest u niego wysoce prawdopodobna.Badanie PCR - Łańcuchowa Reakcja Polimerazy:
Cpn jest patogenem żyjącym wewnątrz wielu komórek, dlatego badanie podstawową odmianą metody PCR daje często negatywny wynik. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy u badanego uda się dokładnie natrafić na zainfekowane komórki zawierające DNA patogenu.
Najbardziej czułą metodą diagnostyczną jest badanie PCR, wykrywające informacyjny RNA, który produkują zainfekowane komórki. Metoda ta, nie jest jednak dostępna komercyjnie.
W badaniu PCR należy zrobić wymaz z chorego miejsca, podejrzanego o infekcję Chlamydia pn. Gdy infekcja przebiega wyłącznie wewnątrz organizmu, badanie podstawową odmianą PCR nie ma sensu.Opracowano na podstawie:
www.cpnhelp.org "Bacterial forms/stages"Interpretacja wyników badań serologicznych:
www.pubmedcentral.nih.gov "Measurement of Chlamydia pneumoniae..."
Najważniejszy fragment pracy:
"...The diagnosis of acute Chlamydia pneumoniae infection is usually based on the demonstration of at least a fourfold increase in immunoglobulin G (IgG) antibody levels in serum samples between the acute phase and the convalescent phase or the presence of IgM antibodies in any serum sample..."
"...Diagnoza ostrej infekcji Chlamydia pneumoniae oparta jest zazwyczaj na udokumentowaniu przynajmniej czterokrotnego wzrostu poziomu przeciwciał IgG w próbce surowicy pomiędzy fazą zdrowia/ozdrowieńczą, a fazą ostrą choroby; lub obecności przeciwciał IgM w jakiejkolwiek próbce surowicy..."


Witamy Gość
Obecny czas to Czw 19 Lip, 2018

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Ostatnie zdjęcia
Cpn w mózgu
Wysłał: Admin
Sob 16 Lut, 2008
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 1
Cpn Ctr Genomy
Wysłał: Admin
Sob 16 Lut, 2008
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Page NonProFit © Cpn - chlamydioza.pl ® 2007